Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Mulighet for laftekupp?

Det er ofte gode muligheter for å kunne få seg ei hytte eller et hus for en rimelig penge. Så også nå.

I Tisleidalen i Valdres, for eksempel, hvor ei gammel laftet hytte i to etasjer er til salgs fordi den står i veien for noe nytt som skal bygges der.

Den er trolig fra ca 1920 og har en grunnflate på seksti, kvadratmeter, opplyses det i annonsen på finn.no: Den skal være i god stand.

Hytta selges til høystbydende over 40.000. kroner. Betingelsen er at kjøperen demonterer hytta.

Det er bilvei helt fram.

Article image
Allerede plukket ned. (Foto fra finn.no)

En perle?

For en noe høyere pris, 390.000 kroner, er det mulig å skaffe seg et 200 år gammelt hus fra Rendalen.

Det er allerede plukket ned og ligger forsvarlig lagret i Trysil.

Gir bort to hus i Bardufoss

På folkebladet.no kan vi forøvrig lese at Thorbjørn Nymo gir bort to hus, som står i veien for et leilighetskompleks. Husene er på 65 og 45 kvadratmeter og skal være godt egnet som hytter. Disse er ikke laftet og må nok flyttes hele. De må fjernes i løpet av juni.