Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Vil gi deg turopplevelser i hele Norge

Etter å ha lagt til rette for store fjellopplevelser i 145 år, satser Den Norske Turistforening nå på en annen arena også.
Denne nye arenaen er rett utenfor stue- eller hyttedøra, for over hele landet står turopplevelsene i kø.

Turistforeningen, som har viet 2013 til hverdagens friluftsliv gjennom nærturer, har som mål at det skal bli minst tjue nye merkede turer i hver kommune. Og det skal aldri være mer enn fem hundre meter til nærmeste sti.

Nå har generalsekretær Kristin Krohn Devold henvendt seg til landets ordførere med en oppfordring om å ta kontakt med den lokale turistforeningen eller DNT sentralt.

Gjensidige har gått inn som ny turpartner for Den Norske Turistforening fra i år og er med på satsingen.