Kristiansand Skyet -7
Se været der du er »

Galgenhumor på Hvaler skremmer ikke kjøperne:

Høyeste bud på "ormebolet": 3,7 millioner

Prisantyningen på Strandveien 2 på Skjærhalden lå på 2.350.000 kroner. Budgiverne ble forsøkt skremt med galger, men nå er høyeste bud 3,7 millioner kroner.
Ormebolet_Hvaler_640x308

Den mye omtalte boligen på Skjærhalden i Hvaler kommune har fått et bud som ligger 1.350.000 kroner over prisantydningen. Det bekrefter anvarlig eiendomsmegler ved Meglerhuset Meum AS, Karl-Erik Sørensen.

- Det viser jo at prisnivået i sentrum på Skjærhalden er høyt, jeg tror vi begynner å nærme oss slutten på budrunden nå, sier han til Fredriksstad Blad.

Mye omtalt sak

Salget av denne boligen har det blitt skrevet mye om. Da det var visning i sommer, ble det hengt opp dukker - som skulle forestille naboene - i en galge. Sørensen ønsker ikke å si noe om skremselspropagandaen.

F-b.no har tidligere skrevet at boligen har vært en del av et sameie bestående av fire søsken, men nylig ble sameiet begjørt tvangsoppløst og boligen lagt ut til salg gjennom Fredrikstad Tingrett. Dette fordi tre av de fire søsknene ønsker å selge ut eiendommen.

Kjepper i hjulene

Den fjerde kvinnen, som bor på naboeiendommen til den aktuelle boligen, gjør imidlertid alt for å stikke kjepper i hjulet for salget. Hun ønsker selv å kjøpe boligen så billig som mulig, og gjør alt for å skremme bort eventuelle budgivere, har f-b.no tidligere skrevet.

I et ledd i skremselspropagandaen har det blitt opprettet et eget nettsted under navnet ormebolet.com. Der kommer kvinnen med klare trusler til de som eventuelt måtte vurdere å legge inn bud på naboeiendommen, har f-b.no tidligere skrevet.

LES OGSÅ: Galgenhumor i sommerparadis

KLIKK HER FOR Å BLI FAN AV HYTTEAVISEN PÅ FACEBOOK

Share on Facebook

Andre nyheter

romantikk_640x480

Har oppskriften på hytte-romantikk

Turistforeningen i Oslo og omegn vet hva som skal til for å skape søt musikk.Les mer»
Norgeglasset nødplakat

Livsviktig at du vet hvor du er

En presis beskrivelse av hvor hytta di befinner seg, kan redde liv hvis uhellet først er ute. Les mer»
Maja1_640x425

Dra til fjells som kjøkkenhjelp

Er du like glad i å lage mat som du er i fjellet, kan jobben som kjøkkenhjelp på turisthytte være noe for deg. Les mer»
merking_640x362

Her finner du vinterløypene

Skal du på fjellet i vinter? I Sør-Norge blir de mest brukte turrutene merket med kvist. Turistforeningen har kart over merkingen som du kan laste ned. Les mer»
åremålto_640x480

Like lurt å leie som å eie?

Burde du leie eller kjøpe hytta? Vi har kikket på åremålshyttene. Les mer»
kulde Omnesfossen_640x479

Brrr...fortsatt kaaldt

Vinteren har kommet for å bli. Enkelte steder i Telemark har det vært målt 37 kalde grader denne uken, og de lave temperaturene fortsetter.Les mer»
sandefjords dyreste_640x426

Strandperle solgt for 38 millioner

Det er notert ny prisrekord for boligsalg i Sandefjord. Les mer»
mann rydder tak Foto: Per Gilding

Hvor mye snø tåler taket ditt?

Hvor mange centimeter tør du la ligge før du klatrer opp og måker? Les mer»
spania_640x426

Nordmenn vil ha solsikker hytte

Flere og flere nordmenn er på jakt etter hytte i Sør-Europa.Les mer»
TØNSBERG 21072009: Arild Almklov, Advokathuset Tønsberg Norges Lover, Loven, Lover, Advokat, Advokater

Får penger til vifter og takvinduer

I Tingretten fikk Nina Albrechtsen 18.000 kroner i erstatning for europaveien som bygges 27 meter fra hytteveggen hennes. Nå har Lagmannsretten økt erstatningen til 48.000 kroner. Les mer»
vierli_640x384

Der ungene maser om hyttetur

Overtalelseskunst og milde trusler må ofte til for at familiens unge skal bli med på hyttetur. Men hytteeiende foreldre i Rauland slipper denne krevende øvelsen. Terrengparken i Vierli er nemlig den reneste magneten på unge.Les mer»
hyttetun

13,5-millioners hyttetun til salgs

I desember ble det meldt om bråstopp i salget av millionhytter i Trysil. På kort tid i januar er en hytte solgt for over ni millioner og en annen til 13,5 lagt ut for salg. Les mer»
Tjoeme

Nå bør du sjekke hytta!

Meteorologene - og løssalgsavisene - melder at sprengkulda snart velter inn over landet. I de kaldeste hytteområdene kan kvikksølvet krype ned mot 20-30. I tillegg er det ikke all verdens med snø. Nå bør du som hytteeier følge ekstra godt med. Les mer»
16 NYH TJ¯NNEBERGETTW, 16 NYH TJ¯NNEBERGETTW

Doktorgrad på allemannsretten

Hvor har du lov til å gå tur, raste, telte og bade? Det har Marianne Reusch skrevet en doktorgradsavhandling om. Les mer»